İğne Oyası

Çeyizlerin vazgeçilmezi iğne oyası namaz eşarbı

Bizler için birer vazgeçilmez olan, iğne oyası tüm dünyada da “Türk Danteli” olarak bilinmekte ve geçmişi 12. yüzyıla kadar uzanmaktadır.

İğne Oyası

Her zaman kadınların gözdesi olmayı başardı iğne oyası, bazen bir sehpa takımında, bazen gözlük iplerinde, bazen kolyelerde, en çokta eşarp ve namazlıklarda karşımıza çıkarak bizlere gülümsedi.

Sadece gelinler için çeyizlerde değil, anaanne ve babaanne ziyaretlerinde özel bir hediye olarakta tercih edilmeye devam etti. Ben anaannem de ilk gördüğümden beri çok severim iğne oyalı eşarpları. Anaannem iğne oyalı olan eşarpları mevlütler için ayırır her zaman kullanmazdı. Beyaz kenarı renkli iğne oyalı eşarbı ile baş köşe de otururdu, bazen de beyaza kumaşa kenarı beyaz oyalı eşarbını kullanırdı. Bir de uzun bir tespihi vardı bileğimize ve boynumuza dolayıp ortalarda koşturduğumuz.

Çocukluğumun bu güzel anısı kenarda köşe de kalsın istemedim. Ve 12. yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren iğne oyalı başörtüleri altın kızlarla sizler için hazırladık. Nakışlı ve düz seçenekleri ile hem çeyizleriniz için hem de anaanne ve babaannelerimiz uygunlar.

Sizlerde ürünlerimizi incelemek isterseniz aşağıdaki linke gözatabilirsiniz.

İğne Oyalı Namaz Başörtüleri

Sevgilerimle

Yorum Yok

Bir cevap yazın

Email adresin yayınlanmayacak.

Sepetim boş.

×