Hakkımızda

Kuşaktan kuşağa,
sevgiyle
ilmek ilmek

Hikayemiz biraz eskilere dayanıyor, 1983 yılına… Annemin ilk dikiş makinesini almasıyla başladı her şey… Bir dikiş makinası ile büyükannemin ruhuna dokundu, o güne kadar gördüğü, bildiği, öğrendiği ne varsa ilmek ilmek sevgiyle işledi.

1990 yılı ise hem beni hem de Marifetli Hanım’ın fikrini doğurdu.🐣 Dikiş makinesinin tıngırtısında bildiği her şeyi tek tek bana anlattı. İğne tutmayı, ölçü almayı, kalıp çıkartmayı, kumaş kesmeyi… Ve yıllar içinde anne kız olmanın yanı sıra harika bir ekip arkadaşı olduk.
insta1
hazirlaniyor

Sevgiyle ilmek atıyor, her ilmekte geleceğe uzanıyoruz.
Güler Denkten

Küçücük evimizde başlayan maceramızı 2013 yılında internete taşıdık. İlk başlarda minik bir blog ile yaptıklarımızı anlattık. Pike takımları, nevresimler, çeyiz setleri ve gelin aksesuarlarını nasıl yapıyoruz, hangi kumaşları seçiyoruz nelere dikkat ediyoruz tek tek anlattık. 2014 yılında anlatımların bir adım ötesine giderek, kişiye özel hazırladığımız ürünleri online mağazamızda gelinlerimizle buluşturduk.

Yeni dostlar edindik, gelinlerin heyecanlarına ortak olduk. Annemin çeyizini hazırladığı gelinlerin, kayınvalideliğe geçişlerinde yenilen ürünlerimiz ve bitmeyen tutkumuz ile artık Marifetli Hanım ekibi olarak varız.

İlk adımlarımız

Anne kız hem kestik, hem de diktik, hem anlattık, hem de gösterdik. Ürünleri hazırladık, fotoğrafladık, paketledik, internet sitemizi güncelledik. Küçük atölyemizin her işine koştuk.
Tutkumuzu ve sevgimizi sizlerle paylaştık, büyüdük güzelleştik.

1990

🐣 Marifetli Hanım doğdu

2014

🎉 İlk online siparişimizi aldık

2013

💃 İnternet alemine bir adımımızı attık

Atölyemize bekliyoruz 🤗

Online mağazamız ile beraber Youtube kanalımızda online atölyemizi de oluşturmaya başladık. Sizi de mutlaka bekliyoruz, hazırladığımız güzellikleri görmek ve bizimle sohbet etmek için sosyal medya hesaplarımızı ve Youtube Kanalımızı takip etmeyi unutmayın.
Online mağazamızdan 7/24 sipariş verebilir ve sosyal medya hesaplarımızdan daha önce hazırladığımız ürünleri inceleyebilirsiniz.

No products in the cart.

×